Zwycięstwo na zakończenie rundy zasadniczej

W ostatnim meczu rundy zasadniczej naszego debiutu w lidze okręgowej podejmowaliśmy w meczu uznawanym przez kibiców za derbowy drużynę Pilicy Koniecpol. Spadkowicz z IV ligi po niezbyt udanej rundzie jesiennej i zimowych zawirowaniach związanych z odejściem kilku czołowych zawodników na wiosnę nie zdołał zdobyć jeszcze ani jednego punktu i niestety pewnie zmierza w kierunku degradacji do A-klasy.

Nie trudno więc było wskazać faworyta sobotniego meczu, jak niewdzięczna jest jednak rola faworyta boleśnie przekonaliśmy się już w poprzednim tygodniu doznając pierwszej wiosennej porażki w potyczce z drużyną Liswarty Krzepice. Tym razem takiego scenariusza udało się uniknąć, jednak trzeba przyznać że Pilica nie oddała punktów za darmo.

Początek spotkania to duża dominacja Piasta, który szybko spycha Pilicę do głębokiej defensywy jednak z przewagi tej nie wynikają sytuacje bramkowe. Po okresie początkowej dominacji z biegiem czasu spotkanie zaczyna się coraz bardziej wyrównywać aż wreszcie w 30 minucie goście nieoczekiwanie wychodzą na prowadzenie. Na szczęście już kolejna akcja przynosi wyrównanie a piłkę w siatce gości w zamieszaniu podbramkowym umieszcza Norbert Biniek.

Kiedy w drugiej połowie w odstępie dwóch minut udaje nam się zdobyć dwie bramki, których autorami są Damian Burza i Dawid Skrzypczyk wydawać by się mogło że jest po meczu i możemy się ewentualnie pokusić o podwyższenie prowadzenia. Ambitni goście w 80 minucie zdobywają jednak bramkę kontaktową po rzucie karnym podyktowanym za faul Bartka Wiśniewskiego i tym samym do końca spotkaniu wynik pozostawał sprawą otwartą. Prowadzenie udało się jednak dowieźć do końca, tym samym notujemy na swoim koncie szóstą wiosenną wygraną w 7 meczach.

Po rundzie zasadniczej zostaliśmy sklasyfikowani na bardzo wysokiej 6 pozycji w swojej grupie, co daje nam uprzywilejowaną pozycję przed decydującymi meczami o pozostanie w rozgrywkach ligi okręgowej na kolejny sezon. Miejmy nadzieję, że w pozostałych do rozegrania 8 spotkaniach z 4 najsłabszymi drużynami grupy I potwierdzimy dobrą dyspozycję jaką prezentujemy tej wiosny i o utrzymanie nie będziemy musieli drżeć do ostatnich meczów. W pierwszej rundzie drugiej fazy rozgrywek przyjdzie nam udać się na pierwszy tej wiosny wyjazd, udamy się bowiem do Miedźna na spotkanie z drużyną Gromu, z którą ostatnio mierzyliśmy się w meczu otwarcia sezonu o superpuchar A-klasy.

Nasz najbliższy rywal w rozgrywkach grupy I zdobył 18 punktów, które pozwoliły na zajęcie 10 miejsca które według ligowej arytmetyki zagrożone jest degradacją. Po obcięciu liczby punktów o połowę nasza przewaga nad drużyną Gromu wynosi w tej chwili tylko 6 punktów, porażka na pewno skomplikowała by naszą sytuację w walce o utrzymanie, a że Grom potrafi być groźny na własnym terenie świadczy chociażby fakty że aż 14 punktów spośród zdobytych 18 Gromowcy zdobyli na własnym boisku.