Przygotowania zakończone - czas na ligę

Wyjątkowo krótka w tym roku przerwa między rozgrywkami ligowymi dobiegła końca i w najbliższą sobotę po raz pierwszy w historii przyjdzie nam się zaprezentować na boiskach ligi okręgowej. Inaugurację rozgrywek przewidziano co prawda już na poprzedni tydzień, ale ze względu na panujące upały pierwsza kolejka została przełożona na późniejszy termin, a rozgrywki rozpoczniemy od kolejki drugiej w której udamy się do Golców na mecz z silną drużyną Amatora.

Do rozgrywek ligi okręgowej przystępujemy w składzie bardzo zbliżonym do tego, który awans wywalczył, po stronie wzmocnień dopisać można jedynie Bartosza Nicewicza, który ostatnio reprezentował barwy Olimpii Huta Stara a ma na swym koncie między innymi tytuł króla strzelców w barwach Częstochówki/Olimpii. Po stronie strat zanotować należy powrót do Pilicy Koniecpol Pawła Kaczmarczyka oraz Rafała Derejczyka, który reprezentował barwy Piasta w rundzie wiosennej. Skład uzupełniać mają juniorzy, którzy na co dzień występować będą w drużynie rezerw startującej w rozgrywkach B-klasy. Niestety na transfer do naszego zespołu nie zdecydował się ostatecznie żaden z dwóch testowanych w meczach kontrolnych zawodników, choć obaj zaprezentowali się z pozytywnej strony.

W trakcie krótkiego okresu przygotowawczego rozegraliśmy w sumie tylko trzy mecze kontrolne, w tym mecz o mistrzostwo A-klasy w którym po bardzo przyjemnej dla oka grze pokonaliśmy mistrza I grupy Grom Miedzno 4:1, choć przyznać trzeba że w spotkaniu tym ze względu na okres wakacyjny wystąpiliśmy w bardzo eksperymentalnym składzie bez kilku zawodników, którzy o sile Piasta w mijającym sezonie decydowali.

zdjęcia z meczu o superpuchar: tutaj

Skład Piasta w meczu o Superpuchar:

Metkowski - Gajewski, Wiśniewski Bartłomiej, Smoleń T., Nowakowski - Nowak, Wiśniewski Michał, Wiśniewski Mateusz, Smoleń K., Nowacki, Lamch M. oraz Rajs, Wojciechowski, Kremblewski