Pierwsze punkty

Miłą niespodziankę sprawili swoim sympatykom zawodnicy Piasta pokonując w swoim drugim meczu w okręgówce faworyzowaną drużynę Sparty Lubliniec. Miejmy nadzieję że po tym spotkaniu można już powiedzieć że nasi zawodnicy okrzepli już w nowych dla nich rozgrywkach a "frycowe" opłacone zostało w pierwszym meczu w Golcach.

Mecz w Lublińcu rozgrywany był w ciężkich warunkach atmosferycznych przy mocno padającym deszczu, trudno się więc dziwić że nie było to porywające widowisko. W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a żadnej ze stron nie udało się wypracować sytuacji dogodnych do strzelenia bramki.

Druga część spotkania rozpoczęła się od śmielszych ataków gospodarzy, którzy na pewno liczyli na punkty w tym spotkaniu, jednak mimo upływającego czasu zawodnicy Sparty nie zdołali sobie wypracować sytuacji dogodnych do zdobycia bramki, szans swoich szukali więc w strzałach zza pola karnego, które trzeba przyznać były sporym zagrożeniem dla naszej bramki, piłkarskie szczęście tego dnia było jednak po naszej stronie a strzały gospodarzy lądowały na poprzeczce (dwukrotnie) i słupku naszej bramki. Kiedy już wydawało się, podobnie jak w poprzedniej kolejce, że spotkanie zakończy się wynikiem bezbramkowym w 80 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym gospodarzy najlepiej znalazł się Kamil Smoleń, który strzałem głową zdobywa pierwszą bramkę dla Piasta w rozgrywkach klasy okręgowej. Taki wynik udało się dowieźć do końcowego gwizdka, a w doliczonym czasie gry gospodarzy dobić, mógł jeszcze Norbert Biniek, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy zupełnie się pogubił a spotkanie kończy się ostatecznie wynikiem 0:1.

W następnej kolejce czeka nas kolejne wyzwanie, występując w roli gospodarza podejmować będziemy w Rzerzęczycach drużynę Płomienia Kuźnica Marianowa, z którą dość często rywalizowaliśmy w rozgrywkach A-klasowych, nasi sobotni przeciwnicy po dwóch kolejkach są nieoczekiwanym liderem rozgrywek. W dwóch dotychczasowych spotkaniach zdobyli bowiem komplet sześciu punktów, strzelając przy tym 9 bramek i tracąc tylko jedną. Na inaugurację z kwitkiem odprawili spadkowicza z IV ligi - Pilicę Koniecpol aplikując im trzy bramki, by za tydzień rozgromić na wyjeździe Amatora Golce 6:1. Miejmy nadzieję że nasi zawodnicy ponownie zaprezentują się w tym spotkaniu z dobrej strony a oba zespoły stworzą ciekawe widowisko. Początek spotkania w Rzerzęczycach o godz. 13:00