Seria trwa

Seria trwa

Trwa doskonała seria seniorów Piasta, którzy odnieśli czwarte kolejne zwycięstwo pokonując na własnym terenie drużynę Orłów Kusięta 1:0. Zwycięstwo cieszy tym bardziej że pozwala się na dobre już chyba wydostać się z niebezpiecznych rejonów tabeli. Samo spotkanie jak można się było spodziewać było bardzo zacięte i emocjonujące również ze względu na sposób prowadzenia zwodów przez trójkę sędziowską. Można powiedzieć iż było to spotkanie z rodzaju „kto strzeli ten wygra…”, na szczęście piłka wylądowało w bramce drużyny z Kusiąt a szczęśliwym zdobywcą bramki był Tomasz Smoleń.

Zanim jednak udało się tą bramkę zdobyć doskonałą okazję do wyjścia na prowadzenie zmarnowali zawodnicy z Kusiąt gdyż już około 15 minuty spotkania sędzia główny zawodów podyktował mocno kontrowersyjny rzut karny dla gości. Fantastyczną interwencją popisał się w tym momencie Łukasz Idziak, a odbitą przez niego piłkę bardzo niecelnie starał się dobijać kolejny zawodnik Orłów.

Decydująca akcja spotkania miała miejsce około 60 minuty gry, kiedy to Tomek Smoleń zdecydował się na uderzenie z okolic 40 metra od bramki gości, czym zaskoczył źle ustawionego bramkarza przyjezdnych i piłka ku radości zawodników i kibiców Piasta znalazła się w siatce. Po stracie bramki ambitni goście za wszelką cenę starali się doprowadzić do wyrównania jednak ich akcje kończyły się gównie na linii pola karnego i dobrych interwencjach obrońców. Dodatkowo około 75 minuty spotkania drugi żółty kartonik obejrzał jeden z zawodników Orłów i w konsekwencji goście kończyli mecz w dziesiątkę. W końcówce spotkania swoje szanse na podwyższenie rezultatu mieli jeszcze Arek Różycki i Piotr Rutkowski, jednak wynik nie uległ już zmianie i po końcowym gwizdku sędziego mogliśmy się cieszyć z czwartego z rzędu zwycięstwa.

W kolejnym spotkaniu znów przyjdzie nam się mierzyć z sąsiadem w ligowej tabeli – udajemy się bowiem do Częstochowy na mecz z Salosem, który w dotychczasowych meczach zdobył o jeden punkt więcej może uda się przedłużyć serię ?