Pierwsze punkty

Zwycięstwem 2:1 zakończył się pierwszy mecz Piasta na własnym boisku w sezonie 2011/2012. Inauguracja rozgrywek w Przyrowie wypadła więc bardzo pozytywnie a zwycięstwo obserwowała dość spora jak na nasze warunki liczba kibiców, co tłumaczyć można faktem że mecze z drużyną Startu to prawie derby. Cieszyć muszą 3 punkty, które w obecnej sytuacji kadrowej trzeba uznać za bardzo cenne. Nadmienić trzeba również iż w spotkaniu tym Piast wystąpił w najsilniejszym składzie na jaki nas obecnie stać. Co do samego meczu to niestety nie można powiedzieć że było to porywające widowisko, w grze Piasta widoczne były braki w przygotowaniu do rozgrywek, mnożyły się niedokładne zagrania i nieporozumienia pomiędzy zawodnikami.

Pierwsza połowa to lekka przewaga Piasta, która udokumentowana została bramką Tomka Smolenia dla którego był to debiut w rozgrywkach seniorskich, w tej części meczu jeszcze kilkakrotnie mieliśmy okazję do zdobycia bramki których niestety nie udało się wykorzystać.

Start największe zagrożenie stwarzał po stałych fragmentach gry, gdzie starał się wykorzystać przewagę w warunkach fizycznych, jednak dobrze w bramce spisywał się Jacek Frej.

Druga połowa to znów walka w środku pola często przerywania faulami, klarownych sytuacji bramkowych w zasadzie nie odnotowano. Jednak około 60 minuty dekoncentrację defensywy gospodarzy udało się wykorzystać zawodnikom Startu i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową pozostawionego bez opieki na linii piątego metra zawodnika gości pada bramka wyrównująca. Z upływem czasu w grze Piasta coraz bardziej widoczne były braki kondycyjne, goście również nie potrafili sobie stworzyć dogodnych sytuacji także mecz układał się na remis... Aż do 70 minuty kiedy to fantastycznym strzałem w stylu Cezarego Wilka z wtorkowego meczu Wisły popisał się „Gacek”. Po stracie bramki goście z jeszcze większą determinacją ruszyli do odrabiania strat, jednak ich ataki pewnie rozbijała defensywa Piasta, a dośrodkowania w pole karne nie przynosiły efektu, także mecz zakończył się wynikiem 2:1 który po końcowym gwizdku sędziego spowodował wybuch radości wśród zawodników i kibiców Piasta. Miejmy nadzieję iż w kolejnych meczach uda się zdobyć kolejne punkty a drużyna Piasta wróci na właściwe tory.