Sezon 2015/2016 - Podsumowanie

Debiutancki sezon Piasta w lidze okręgowej przechodzi powoli do historii, czas więc na krótkie podsumowanie tego historycznego sezon, który uznać trzeba za bardzo udany. Do rozgrywek przystępowaliśmy z dużą debiutancką tremą, która większa była tym bardziej, że sezon przystępowaliśmy praktycznie w składzie który awans wywalczył.

Już pierwsze mecze rozgrywane jesienią 2015 roku pokazały że nie taki diabeł straszny i toczymy wyrównane boje z przeciwnikami praktycznie w każdym pojedynku, jedyne czego w tym okresie brakuje to punkty, nie pomaga również fakt że wszystkie mecze pierwszej rundy rozgrywamy na wyjazdach ze względu na remont płyty boiska w Brzózkach. Niestety po udanym początku sezonu jego środkowa część nie należy już do tak udanych i notujemy w tym okresie bardzo przykrą serię pięciu kolejnych porażek. Przełomowe okazuje się derbowe spotkanie z Pilicą Koniecpol które wygrywamy 3:0 dopisując do swojego konta bezcenne 3 punkty mocno podbudowujące morale w drużynie i dające szansę na dogonienie coraz bardziej uciekających rywali. W kolejnych jesiennych meczach już w Brzózkach podejmujemy w ramach rundy rewanżowej drużyny Lotnika Kościelec, Amatora Golce, i Sparty Lubliniec zdobywając kolejne cztery punkty, a sezon kończymy wyjazdową porażką w Częstochowie z Płomieniem Kuźnica Marianowa.

Rundę jesienną kończymy co prawda jeszcze na ostatnim miejscu w tabeli, ale punkty zdobyte w ostatnich pięciu meczach pozwalają złapać kontakt z resztą ligowej stawki i z odrobiną optymizmu i nadziei patrzeć na wiosenną batalię o utrzymanie.

W przerwie zimowej do zespołu dołącza trzech nowych zawodników - Mateusz Kyzioł, Mariusz Mickiewicz i Piotr Bajor, którzy szybko wkomponowują się w ekipę dowodzoną przez Czarka Siwego i po solidnie przepracowanej zimie pełni wiary przystępujemy do wiosennych rozgrywek.

Wiosnę rozpoczynamy od skromnego ale zasłużonego zwycięstwa nad rezerwami częstochowskiej Skry, by w kolejnych meczach z kwitkiem odprawić kolejno: Wartę Mstów, Orła Psary-Babienica, Unię Kalety i Liswartę Popów. Ta piękna seria 5 kolejnych zwycięstw winduje nas nie tylko w bezpieczniejsze rejony tabeli ale niespodziewanie stwarza szansę do włączenia się do walki o czołową czwórkę rozgrywek. Niestety w kolejnym spotkaniu doznajemy przykrej porażki z zespołem Liswarty Krzepice, która przekreśla szanse na zajęcie czwartego miejsca. Rundę zasadniczą kończymy derbowym zwycięstwem nad zupełnie rozbitą i pogodzoną chyba ze spadkiem Pilicą Koniecpol.

Rewelacyjna wiosna pozwala nam zakończyć rozgrywki rundy zasadniczej na 6 pozycji co mając w pamięci ostatnie miejsce przed przerwą zimową uznać trzeba za wynik doskonały. A drużyna Piasta bez wątpienia byłą rewelacją tych rozgrywek. Zajęcie miejsca w środkowej czwórce pozwala do drugiej fazy sezonu przystąpić z lekko uprzywilejowanej pozycji. gdyż o zachowanie ligowego bytu walczyć musieliśmy z ostatnimi czterema zespołami grupy I.

Podział punktów zdobytych w pierwszej części sezonu znacznie spłaszcza tabelę przed decydującymi meczami, a po falstarcie i porażce w inauguracyjnym meczu w Miedźnie okazuje się że o uniknięcie barażów przyjdzie nam walczyć do końca rozgrywek. Na szczęście odniesione w przedostatniej kolejce wyjazdowe zwycięstwo w Lisowie zapewnia mam pozostanie w rozgrywkach ligi okręgowej na sezon 2016/2017, a wygrana w ostatnim meczu z Gromem oraz wyniki pozostałych spotkań pozwala na wygranie rozgrywek w grupie spadkowej.

Podsumowując sezon 2015/2016 uznać należy do niezwykle udanych o osiągnięty wynik sportowy za rewelacyjnych i chyba tylko najwięksi optymiści mogli zakładać taki rozwój wypadków przed sezonem.

Sezon w liczbach:

W sezonie rozegraliśmy 30 spotkań odnosząc 14 zwycięstw przy 4 remisach i 12 porażkach. W 30 meczach zdobyliśmy 69 bramek tracą 38.

Na boisku w barwach Piasta pojawiło się 25 zawodników, a najwięcej czasu na boisku spędzili:

1. Norbert Biniek - 2530 min
  2. Dawid Skrzypczyk -2485 min
  3. Bartek Wiśniewski -2430 min
  4. Przemek Gajewski - 2386 min
  5. Arek Lamch - 2345 min

Na Listę strzelców wpisało się w sumie 12 zawodników, a najwięcej bramek dla Piasta zdobył podobnie jak w sezonie poprzednim Kamil Smoleń. Czołówka strzelców Piasta:

1. Kamil Smoleń 12 bramek
  2. Dawid Skrzypczyk 11 bramek
  3. Michał Lamch 8 bramek

W 30 spotkaniach nasi zawodnicy obejrzeli w sumie 50 żółtych kartek i ani jednej bezpośredniej czerwonej kartki !!! Dwukrotnie jednak musieliśmy kończyć spotkania w osłabieniu w wyniku obejrzenia dwóch żółtych kartoników w tym samym meczu przez Bartosza Nicewicza w meczu drugiej kolejki ze Spartą Lubliniec i Mariusza Mickiewicza w przedostatnim meczu w Lisowie. Czołówka kartkowiczów:

1. Bartek Wiśniewski -9 żk