PODSUMOWANIE OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO (wiosna 2018)

Drużyna seniorów KS Piast Przyrów rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej 14 stycznia turniejem halowym w Przyrowie, zajmując 2 miejsce. Następnie zespół przygotowywał się do rundy rewanżowej, trenując 2 razy w tygodniu w hali sportowej oraz na orliku, a w weekendy rozgrywając mecze kontrolne.

W okresie przygotowawczym drużyna rozegrała 8 sparingów:

1. Piast Przyrów – Ajaks Częstochowa 1-0
  2. Piast Przyrów – KS Niedośpielin 1-0
  3. Piast Przyrów – Płomień Kuźnica Marianowa 1-2
  4. Piast Przyrów – Amator Golce 2-6
  5. Piast Przyrów – Unia Dobryszyce 5-1
  6. Piast Przyrów – Grom Cykarzew 2-3
  7. Piast Przyrów – Warta Pławno 9-1
  8. Piast Przyrów – Warta Mstów

Do drużyny dołączyło czterech nowych zawodników. Bramkarz Daniel Szewczyk z RKS Radomsko oraz bracia Oskar i Kryspin Malinowscy, a także Mateusz Kopera – wszyscy ze Sparty Siedlec Duży. Po kontuzji wrócił Łukasz Rakowski. Do kadry wraca także Bartłomiej Wiśniewski, który jesienią nie grał z powodu pobytu w szkole pożarniczej.

Z Piasta odeszli Kajetan Sikora, który przeniósł się do lidera okręgówki - Zielonych Żarki, a także Piotr Bajor, Robert Grządziel i Piotr Rutkowski, którzy nie wznowili treningów.

Okres przygotowawczy przebiegł zgodnie z planem. Zostały zrealizowane wszystkie cele szkoleniowe. Rywalizacja o miejsce w składzie jest bardzo duża, co z korzyścią odbije się na poziomie sportowym, a pozyskani zawodnicy powinni wnieść do drużyny nową jakość. Celem zespołu jest zajęcie jak najwyższego miejsca na koniec sezonu.