Piknikowe zakończenie sezonu

W piknikowych nastrojach przy pięknej słonecznej pogodzie kończyliśmy nasz debiutancki i bardzo udany sezon w lidze okręgowej. Ubiegłotygodniowe zwycięstwo w Lisowie sprawiło, że do meczu podchodziliśmy z dużym spokojem ponieważ miał on dla nas znaczenie wyłącznie prestiżowe. Mogliśmy bowiem przy zwycięstwie oraz stracie punktów przez drużynę Warty Mstów wygrać rozgrywki w naszej grupie spadkowej.

Do spotkania przystąpiliśmy w mocno eksperymentalnym zestawieniu, z powodu czwartej żółtej kartki pauzować musiał w tym meczu Paweł Nowakowski, do którego dołączył Norbert Biniek nieobecny ze względów osobistych a także obecni na meczu ale na własną prośbę nie brani pod uwagę przy ustalaniu składu: Bartek Wiśniewski, oraz bracia Smoleniowie. Do tego już w 25 minucie boisko w wyniku kontuzji opuszcza Damian Burza a jego miejsce zajmuje również nie całkiem zdolny do gry Mateusz Wiśniewski. Jeśli do tego dołożymy kłopoty kadrowe które również nie ominęły naszych przeciwników mamy pełny obraz spotkania w którym jednak udaje nam się odnieść 11 !!! tej wiosny zwycięstwo i przy remisie Warty w Konopiskach zakończyć sezon na 1 miejscu w grupie walczącej o uniknięcie degradacji. Po pierwszej połowie co prawda przegrywaliśmy 0:1 po rzucie karnym pewnie wykonywanym przez kapitana "Gromowców" ale w drugiej połowie udaje się udokumentować przewagę jaką w tym meczu posiadaliśmy zdobyciem trzech bramek. Do remisu w 55 minucie doprowadza Dawid Skrzypczyk pewnie egzekwując rzut karny po zagraniu ręką w polu karnym przez obrońcę gości. W 80 minucie na prowadzenie w tym spotkaniu wyprowadza nas Mateusz Wiśniewski, a w końcówce wynik ustala Mateusz Kyzioł.

Mamy więc za sobą bardzo udaną wiosnę w której w 15 rozegranych spotkaniach odnosimy aż 11 zwycięstw, przy jednym remisie i trzech porażkach. Wynik przyznać trzeba rewelacyjny i chyba przerastający oczekiwania największych optymistów. Wypada więc pogratulować wszystkim zawodnikom oraz trenerowi dobrze wykonanej pracy i życzyć podobnych sukcesów w nadchodzącym sezonie.

W najbliższym czasie w naszym serwisie pojawi się krótkie podsumowanie minionego sezonu.