Liga wystartowała

W sobotnie przedpołudnie 13 sierpnia zespół Piasta rozegrał swój pierwszy mecz w drugim sezonie występów w klasie okręgowej. Inauguracja wypadła całkiem przyzwoicie, gdyż po niezwykle emocjonującym meczu pokonujemy zespół Gromu Miedźno 2:1 pomimo gry w osłabieniu przez prawie całą drugą połowę a zwycięską bramkę zdobywamy w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Zanim jednak sezon 2016/2017 został oficjalnie zainaugurowany w krótkiej letniej tradycyjnie już jak w większości klubów doszło do pewnych roszad kadrowych. Na szczęście udało nam się uniknąć większych rewolucji kadrowych a ze składu który tak udanie walczył w rozgrywkach wiosennych w barwach Piasta nie zobaczymy już tylko Mateusza Kyzioła, który zdecydował się dołączyć do drużyny Warty Mstów. Mateuszowi dziękujemy za pół roku gry w naszych barwach i życzymy powodzenia w nowym klubie. Problem z regularnymi występami w rundzie jesiennej będą mieli również bracia Smoleniowie oraz Norbert Biniek, którzy rozpoczynają naukę w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie, konieczne było więc uzupełnienie składu, tym bardziej że status młodzieżowca tracą w obecnym sezonie zawodnicy z rocznika 1995 którzy stanową trzon naszego zespołu. Na chwilę obecną do naszej kadry dołączyło więc dwóch zawodników Sokoła Olsztyn – Karol Magiera i Słabosz Dominik oraz Robert Grządziel z drużyny Sparty Siedlec Duży, z juniorów starszych Rakowa Częstochowa dołączy do nas natomiast Kamil Gawroński. W najbliższym czasie uda się być może sfinalizować jeszcze dwa transfery które pozwolą zamknąć i ustabilizować kadrę na sezon 2016/2017.

A rozpoczęty właśnie sezon częstochowskiej okręgówki zapowiada się niezwykle interesująco, po raz kolejny bowiem organ prowadzący zafundował nam reorganizację i powrót do jednej grupy rozgrywkowej. Z takim szczeblem rozgrywek pożegnać się będzie musiało w tym sezonie co najmniej 8 zespołów, a walka o zachowanie ligowego bytu trwać pewnie będzie do ostatnich czerwcowych kolejek.

Inauguracyjne spotkanie z Gromem Miedźno rozgrywane w sobotę o godz. 11:00 od początku toczyło się pod dyktando naszej drużyny jednak przewaga ta nie przekładała się na efekty bramkowe, gdyż zespół gości po raz kolejny udowodnił, że potrafi się umiejętnie bronić. Po pierwszej bezbramkowej połowie, na drugą wychodzimy mocno zmotywowani i przekonani że wreszcie uda się przełamać defensywę Gromu. Niestety po chwili wszystkie założenia trzeba zweryfikować, gdyż po stracie piłki w środku boiska i szybkiej kontrze przyjezdnych sytuację próbuje ratować Mariusz Mickiewicz, który na linii pola karnego fauluje jednak zawodnika Gromu za co otrzymuje czerwoną kartkę, a dodatkowo goście wykorzystują rzut wolny i niespodziewanie obejmują prowadzenie. Taki obrót boiskowych wydarzeń mobilizuje naszych zawodników do odrabiania strat. Goście pomimo gry z przewagą jednego zawodnika starają się raczej wybijać nas z rytmu gry i przedłużać wszystkie stałe fragmenty gry licząc na dowiezienie korzystnego rezultatu do końcowego gwizdka. Wysiłki Piasta wreszcie efekt przynoszą dopiero w 85 minucie spotkania a wyrównującą bramkę zdobywa Dawid Skrzypczyk pewnie egzekwując rzut karny. Kidy wydawało się że oba zespoły podzielą się w tym meczu punktami w czwartej minucie doliczonego czasu gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do siatki gości kieruje Kamil Smoleń zdobywając zwycięską bramkę.