Zaczynamy rundę wiosenną

Już w najbliższą sobotę 15 marca rozpoczynamy rozgrywki rundy wiosennej, w pierwszym meczu zmierzymy się na wyjeździe z drużyną Unii Rędziny, którą na własnym terenie pokonaliśmy 3:1. Miejmy nadzieję że również tym razem uda nam się udanie zainaugurować rozgrywki i tym samym zbliżyć się do drużyn ze środka tabeli.

W przerwie zimowej chyba jak w każdym zespole doszło do kilki zmian kadrowych, w naszym przypadku zmiany te można chyba uznać za wzmocnienia. W rundzie wiosennej w barwach Piasta zobaczymy bowiem Roberta Lamcha, który jest wychowankiem Piasta a ostatnie dwa sezony spędził a drużynie MKS Myszków. Wzmocnieniem powinno być również pojawienie się w składzie Bartłomieja Wiśniewskiego, który mimo młodego wieku może pochwalić się już sporym doświadczeniem zdobytym w meczach śląskich lig w różnych kategoriach wiekowych w barwach Rakowa Częstochowa. Po stronie ubytków zanotować musimy natomiast Daniela Trędkiewicza, który boryka się z przewlekłą kontuzją kolana i wiosną raczej w barwach Piasta go nie zobaczymy.

W okresie przygotowawczym rozegraliśmy 6 gier kontrolnych, w których odnieśliśmy dwa zwycięstwa, dwa razy odnotowaliśmy remi i dwukrotnie musieliśmy uznać wyższość rywali. Nadmienić trzeba że porażek doznaliśmy w dwóch ostatnich grach na „własnym terenie”, znacznie lepiej prezentowaliśmy się za to na sztucznych murawach w Częstochowie.