Z Lelowa na tarczy

Niestety bez punktów wrócili z Lelowa seniorzy Piasta po przegranym 2:4 meczu z Lelovią. Wtorkowa wygrana z Startem Soborzyce pozwalała z umiarkowanym optymizmem patrzeć na wyprawę do Lelowa, tym bardziej, że zespół przeciwnika podobnie jak my został przed sezonem osłabiony odejściem kilku zawodników. Niestety optymizm trzeba było zostawić w szatni w Przyrowie gdyż na zbiórce pojawiło się zaledwie 12 zawodników i już wtedy było wiadomo że o punkty będzie wyjątkowo ciężko.

Mecz rozpoczyna się dla nas jednak bardzo dobrze i już pierwsza akcja ofensywna kończy się bramką zdobytą przez Mateusza Nowackiego, jednak jaka to często bywa „miłe złego początki” i już po chwili gospodarze wyrównują i idąc za ciosem aplikują nam jeszcze 2 kolejne bramki, na co odpowiadamy tylko kolejnym trafieniem Mateusza Nowackiego i pierwsza połowa kończy się wynikiem 3:2 dla gospodarzy, który pozwala jeszcze mieć nadzieję na jego poprawę w drugiej połowie. Niestety w drugiej połowie znów daje o sobie znać brak odpowiedniego przygotowania do sezonu oraz brak zmienników i zamiast gonić wynik tracimy kolejną bramkę i mecz kończy się wynikiem 4:2. Ważne 3 punkty zostają więc w Lelowie, nam niestety przyjdzie ich szukać w pozostałych meczach.