Rekordowa seria

Trwa najdłuższa seria zwycięstw Piasta w historii A-klasowych występów. W minioną sobotę nasi seniorzy odnieśli piąte kolejne zwycięstwo i w ligowej tabeli awansowali na ósmą pozycję. Sobotnie zwycięstwo nad Salosem jest tym bardziej cenne, że odniesione na trudnym terenie rywala, w dodatku skład jakim dysponowaliśmy w tym dniu z różnych przyczyn mocno odbiegał od optymalnego. Dość powiedzieć że bohaterami spotkania byli gracze, którzy dotychczas na boisku meldowali się w bardzo ograniczonym wymiarze czasowym.

Sam mecz od początku ułożył się znakomicie dla naszych zawodników i nim na dobre się rozpoczął prowadziliśmy już 1:0 po kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego w wykonaniu Pawła Kaczamrzyka. Taki obrót sprawy mocno podrażnił drużynę gospodarzy, którzy za wszelką cenę dążyli do wyrównania, my z kolei skupiliśmy się na obrony dostępu do własnej bramki oraz sporadycznych kontr. Jeden z takich właśnie kontrataków strzałem z ostrego konta zakończył Bartek Chaładus, piłka ku ogromnej radości przyjezdnych znalazła się w siatce Salosu i tym samym prowadziliśmy w meczu już 2:0. Takim właśnie wynikiem zakończyła się pierwsza spotkania, jednak gdyby naszym zawodnikom udało by się zachować się odrobinę więcej zimnej krwi wynik mógł być nawet wyższy.

Druga część spotkania to jeszcze większa dominacja gospodarzy, którzy z ogromną determinacją dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku, na nasze szczęście tylko raz udało się im pokonać strzegącego bramki Piasta Łukasza Idziaka i po nerwowej końcówce udało się dowieźć wynik do końcowego gwizdka sędziego i przedłużyć serię zwycięstw do pięciu.

Troszkę w cieniu ostatnich zwycięstw seniorów pierwsze punkty zdobyli nasi młodzicy, którzy w czwartek podejmowali jeden z lepszych zespołów naszej ligi a mianowicie drużynę MOSiRu Myszków. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i tym samym nasi najmłodsi zawodnicy zakończyli serię 8 meczów bez punktów. W sobotnie przedpołudnie chłopcy podejmowali natomiast drużynę Znicza Kłobuck z którą po wyrównanym meczu przegraliśmy na boisku w Kłobucku 1:2, tym razem to nasi chłopcy okazali się lepsi i po czwartkowym remisie odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach po bramkach Kajetana Sikory i Dominika Nowakowskiego pokonując rówieśników z Kłobucka 3:0.