A BYŁO TO TAK...

Przypomnijmy sobie mecze wszystkich 26 kolejek minionego sezonu...

I KOLEJKA: Piast Przyrów - Lelovia Lelów5:1
Znakomity występ naszych zawodników na inaugurację sezonu. Piast pokonuje na własnym terenie Lelów i po pierwszej kolejce trafiamy na pierwsze miejsce w tabeli. Bramki zdobyli: 2 x Przemysław Chybiński, Łukasz Ścigała ( rzut karny ), Damian Burza, Kamil Smoleń.

II KOLEJKA: Piast Przyrów - Olimpia Huta Stara0:3
Zagraliśmy zdecydowanie słabiej niż z pierwszym spotkaniu co wykorzystali zawodnicy Huty pokonując nas 3:0.

III KOLEJKA: Piast Przyrów - Mała Panew Cynków3:2
Mecz z Cynkowem do końca był zacięty i wyrównany, jednak wynik w ostatnich minutach przesądził znakomity rzut wolny w wykonaniu Grzegorza Kurpiosa. Pozostałe dwie bramki zdobył Norbert Nowak, który dwukrotnie zaskoczył bramkarza rywali najpierw celnym strzałem z dystansu, a później trafieniem z krótko rozegranego wolnego.

IV KOLEJKA: Sparta Szczekociny - Piast Przyrów2:0
Początkowo ze względu na zły stan murawy mecz został odwołany i przeniesiony na inny termin, który później okazał się dla nas pechowy… Pomimo lepszej gry naszej drużyny, nie wykorzystujemy kilku „setek”, które zemściły się i przegraliśmy 2:0.

V KOLEJKA: Piast Przyrów - Sokół Olsztyn2:3
Był to jeden z meczy, który na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych zawodników… Po znakomitym popisie P. Chybińskiego, który dał prowadzenie drużynie na 2:0 po pierwszej połowie, sędzia zdejmuje go z boiska pokazując mu czerwony kartonik i Piast musiał grać II połowę w osłabieniu. W ostatnich 15 minutach meczu Olsztyn zremisował, a w doliczonym czasie gry, po ewidentnym spalonym nie zauważonym przez sędziego - przegrywamy.

VI KOLEJKA: Piast Przyrów - Jura Niegowa0:3
Kolejna porażka naszej drużyny tym razem z Niegową, która okazała się lepsza w tym spotkaniu.

VII KOLEJKA: Alkas Aleksandria - Piast Przyrów0:1
Nasi chłopcy przełamali w końcu złą passę i w kolejnym zaciętym meczu w Aleksandrii, po golu Michała Nowakowskiego wygrywamy 1:0. Wynik mógł być jednak o wiele wyższy gdyby nie zmarnowane „setki” naszych napastników.

VIII KOLEJKA: Piast Przyrów - Salos Częstochowa5:2
Wynik meczu został już praktycznie przesądzony w pierwszej połowie, kiedy to prowadziliśmy 4:1. W drugiej połowie bramek już mogliśmy zobaczyć znacznie mniej i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Piasta 5:2. Bramki zdobyli: 2 x Przemysław Chybiński, Kamil Smoleń, Grzegorz Kurpios, Artur Lechowski ( wypożyczony na jesień z Orzeł Kiedrzyn ).

IX KOLEJKA: Orły Kusięta - Piast Przyrów1:0
Po niskim poziomie gry obydwóch drużyn przegrywamy w Kusiętach. Był to zdecydowanie najgorszy mecz w wykonaniu Piasta. Linia obrony popełniła fatalny błąd, który dał trzy cenne punkty Orłom.

X KOLEJKA: Piast Przyrów - KS Częstochówka2:1
Mecz od 10 minuty graliśmy w dziesiątkę, po czerwonej kartce, którą dostał jeden z naszych zawodników za używanie słów wulgarnych. Wynik 2:1, który już w I połowie ustalili Robert Lamch z Przemysławem Chybińskim, pomimo ostrej i zaciętej gry już na szczęście dla nas do końca pozostał bez zmian.

XI KOLEJKA: Warta Mstów - Piast Przyrów7:0
Po znakomitym meczu poprzedniej kolejki, nasi zawodnicy dostali „zimny prysznic” we Mstowie… Pierwsze 15 minut zdecydowanie wyrównane, aż do pierwszej bramki zdobytej przez Mstów, po której zawodnicy Warty się przebudzili i dołożyli nam kolejnych sześć…

XII KOLEJKA: Piast Przyrów - MKS II Myszków6:1
Był to mecz, w którym Piast zanotował najwyższe zwycięstwo na własnym terenie.
Po fatalnym meczu we Mstowie, w końcu schodzimy z podniesionymi głowami i w ciągu 75 minut ustawiamy ostateczny wynik meczu. Nasi zawodnicy zdecydowanie dyktowali warunki gry, którym musiał się podporządkować Myszków.

XIII KOLEJKA: Sparta Siedlec Duży - Piast Przyrów3:0 ( walkower )
Z powodu awarii autokaru w trakcie przejazdu na mecz musieliśmy zrezygnować z walki o kolejne punkty. Awaria była na tyle poważna, że pomimo chęci gry naszych zawodników, kontynuowanie przejazdu okazało się niemożliwe… Z wielkim niedosytem oddaliśmy mecz gospodarzom…

XIV KOLEJKA: Lelovia Lelów - Piast Przyrów3:0
Mecz rundy wiosennej przełożony na jesień… Po raz kolejny nie wykorzystana „setka” w pierwszej połowie, która być może zmieniła by losy spotkania… Od 60 minuty jednak to gospodarze wzięli się ostro w garść i trzykrotnie pokonali naszego bramkarza.

XV KOLEJKA: Olimpia Huta Stara - Piast Przyrów3:0
Mecz który powinniśmy co najmniej zremisować - przegrywamy po raz kolejny z Hutą tym samym wynikiem… Bramka stracona zaraz w pierwszej minucie, niewykorzystana kolejna „setka” i zupełny niedowład naszych zawodników w ostatnich minutach, pozwalający Hucie na zdobycie kolejnych dwóch bramek.

XVI KOLEJKA: Mała Panew Cynków - Piast Przyrów0:3
Po groźnej końcówce pierwszej połowy w polu karnym Piasta, początku drugiej połowy już lepszej chyba nie mogliśmy sobie wymarzyć… Fantastyczne trafienia Kamila Smolenia i Norberta Nowaka dały nam prowadzenie, które już tylko w 65 minucie zapieczętował Robert Lamch zdobywając dla nas trzecią bramkę.

XVII KOLEJKA: Piast Przyrów - Sparta Szczekociny4:0
Po kilkuletniej rywalizacji o zwycięstwo, Piast w końcu pokonuje drużynę ze Szczekocin i dzięki znakomitej skuteczności naszego napastnika Przemysława Chybińskiego, który zanotował w tym spotkaniu na swoim koncie hat-tricka możemy się cieszyć z kolejnych punktów. Bramkę w tym spotkaniu zdobył również Kamil Rak.

XVIII KOLEJKA: Sokół Olsztyn - Piast Przyrów2:0
Nasi zawodnicy chcieli się zrewanżować za poprzednią rundę, jednak pomimo lepszej gry po raz kolejny ulegliśmy Sokołowi.

XIX KOLEJKA: Jura Niegowa - Piast Przyrów2:5
Do Niegowy pojechaliśmy jako niby „słabsza” drużyna według typowań sympatyków piłki. Pierwsza połowa była wyrównana, ale to my schodziliśmy na przerwę z jednobramkową przewagą. Atmosfera na boisku była ciągle napięta i Niegowa po każdej bramce Piasta skutecznie zdobywała bramkę dla siebie aż do 85 minuty kiedy to… nasi zawodnicy wypracowali sobie gwarantowaną przewagę i wygraną w meczu. Bramki zdobyli: 2 x Robert Lamch, Łukasz Ścigała ( rzut karny ), Przemysław Chybiński i Arkadiusz Różycki.

XX KOLEJKA: Piast Przyrów - Alkas Aleksandria1:0
Rewanżowy mecz z Alkasem zakończył się powtórzeniem wyniku z rundy jesiennej. Jedyną wygraną bramkę zdobył dla nas Kamil Rak. Wynik jednak byłby o wiele wyższy gdyby nie solowy popis bramkarza gości, fenomenalnie i skutecznie broniącego wszystkie strzały Piasta, których mogliśmy w tym spotkaniu zobaczyć naprawdę mnóstwo.

XXI KOLEJKA: Salos Częstochowa - Piast Przyrów3:0
Po udanych meczach z Niegową i Aleksandrią przyszedł czas na kiepskie spotkanie w wykonaniu Piasta… Było to zdecydowanie najsłabsze spotkanie w rundzie wiosennej. Pomimo dobrej gry naszych zawodników nie potrafiliśmy stworzyć sobie sytuacji, która zaowocowała by bramką. Więcej zimnej krwi mieli jednak gracze Salosu, którzy wykorzystali kilka z nielicznych sytuacji i dzięki temu wygrali spotkanie.

XXII KOLEJKA: Piast Przyrów - Orły Kusięta3:1
Po wielkim niedosycie i beznadziejnie przegranym meczu w poprzedniej rundzie, udowadniamy że to był niefart i odprawiamy Kusięta do domu z niczym… Kolejny mecz, w którym to zdobywamy bramkę zaraz po pierwszym gwizdku sędziego. Również to kolejny mecz naszego snajpera Przemysława Chybińskiego, który po raz kolejny notuje na swoim koncie hat-tricka.

XXIII KOLEJKA: KS Częstochówka - Piast Przyrów2:1
Po ciężkiej i zaciętej grze obydwóch drużyn, w ostatniej minucie oddajemy gospodarzom komplet punktów i po raz kolejny wracamy z Częstochowy bez niczego… Był to mecz, który w zasadzie powinien się zakończyć remisem. Walka o 5 miejsce w tabeli, które oddaliśmy Częstochówce. Jedyną bramkę dla drużyny zdobył Przemysław Gajewski.

XXIV KOLEJKA: Piast Przyrów - Warta Mstów1:3
Pierwsza porażka Piasta w rundzie wiosennej na własnym terenie. Spotkanie remisowe aż do 80 minuty kiedy to zawodnicy Warty jeszcze dwukrotnie pokonali naszego bramkarza. Bramkę dla Piasta zdobył Bartosz Brzeziński.

XXV KOLEJKA: MKS II Myszków - Piast Przyrów7:2
Kolejna wysoka porażka naszej drużyny… Mecz zdecydowanie toczył się pod dyktando Myszkowa, którego drużynę zasiliło kilku graczy na co dzień grających w III lidze. Piast wypracował sobie kilka dogodnych sytuacji, z których dwie zakończyły się zdobyciem bramki, kolejne natomiast skutecznie rozbijała obrona rywali. Bramki zdobyli: P. Chybiński, G. Kurpios ( rzut karny ).

XXVI KOLEJKA: Piast Przyrów - Sparta Siedlec Duży1:3
W ostatnim spotkaniu Piast na mecz wyszedł w okrojonym składzie podpierając się juniorami, którzy jak na grę z liderem spisali się całkiem nieźle. Sparta grała jednak zdecydowanie lepszą piłkę stwarzając sobie o wiele więcej sytuacji, które trzykrotnie skutecznie wykorzystali. Na koniec meczu rewelacyjny rzut wolny Norbert Nowaka, który umieścił piłkę w samo okienko siatki zdobywając dla nas bramkę honorową.