3 PUNKTY W CYNKOWIE...

Sobota zdecydowanie należała do drużyn Piasta…
Pierwszy mecz wygrali nasi Juniorzy 4:2 z Błękitnymi Aniołów, trampkarze pokonali 2:1 Jurę Niegową, a na zakończenie dnia pierwsza drużyna wygrywa w Cynkowie 3:0.

Pierwsza połowa to zdecydowanie inicjatywa zawodników Piasta, którzy pomimo wielu dogodnych sytuacji pod bramką rywala nie wykorzystują tego i oddają kilka zbyt lekkich lub niecelnych strzałów na bramkę. Ostatnie minuty połowy mogły jednak zmienić wynik na naszą niekorzyść i to gospodarze przeprowadzili dwie groźne kontry. W pierwszej sytuacji ogromne brawa należą się dla naszego bramkarza Jacka Freja, który fenomenalnie wyciągnął piłkę rzucając się wprost pod nogi zawodnika z Cynkowa, który zamierzał oddać strzał z czystej 100% pozycji. Kolejne zasłużone brawa należą się dla naszych obrońców, którzy gdyby nie ich czujność i skuteczność to na przerwę schodzilibyśmy z bramkową przewagą gospodarzy.
Początku drugiej połowy już chyba lepiej nie mogliśmy sobie wymarzyć…
W 47 minucie po stałym fragmencie gry z rzutu rożnego, Paweł Nowakowski wrzuca piłkę w pole karne gdzie dobrze ustawiony jest nasz zawodnik Kamil Smoleń, który wyskakuje do główki, trafia piłkę i umieszcza ją w siatce. Niespełna trzy minuty później to już akcja przeprowadzona ze środka boiska i kilka fantastycznych podań doprowadzających nas pod pole karne rywala. Po pierwszej próbie strzału, piłka odbija się od obrońców Cynkowa i trafia pod nogi Przemysława Chybińskiego, który dostrzega wychodzącego na czystą pozycję Norberta Nowaka , podaje mu dokładną piłkę, a ten bez wahania umieszcza ją w bramce. Kolejne minuty jednak chyba trochę uśpiły naszą drużynę i to zawodnicy z Cynkowa przejęli na kilka minut inicjatywę, ale na szczęście bez żadnych groźnych ataków na naszą bramkę aż do 65 minuty, w której to po faulu na naszym zawodniku, sędzia dyktuje rzut wolny, który wykonuje Damian Burza i dośrodkowuje długą piłkę w pole karne, którą dosięga głową Robert Lamch i zdobywa dla nas trzecią bramkę. Końcówka meczu to na przemian bezskuteczne akcje zarówno ze strony Piasta jak i Cynkowa, które aż do ostatniego gwizdka nie stwarzały żadnych zagrożeń pod obiema bramkami.